Академия 17 Май 2023

Лудогорец U16 писа отличен на Добруджа

Лудогорец U16 писа отличен 6:0 на Добруджа в двубой от първенството за юноши младша възраст на зона Варна. Двата отбора играха на един от терените в...

Лудогорец U16 писа отличен 6:0 на Добруджа в двубой от първенството за юноши младша възраст на зона Варна. Двата отбора играха на един от терените в комплекса "Гнездо на орли".

Първото попадение падна в 17-та минута, а негов автор бе Янко Ажуани. Александър Валяков удвои от дузпа в 37-та минута. Най-тежкото наказание във футбола бе отсъдено заради фал срещу Кристиян Манушев в наказателното поле. При този резултат завърши първото полувреме.

През второто Кристиян Манушев направи разликата класическа в 56-та минута, след като бе изведен сам стрещу вратаря на съперника. В 63-та минута Мартин Станчев се разписа за 4:0 с удар от дистанция. В 68-та минута Станислав Витанов вкара от бялата точка за 5:0, а наказателният удар бе отсъден за нарушение срещу Наско Янев. Крайното 6:0 оформи Калоян Доковски, а последния пас даде Наско Янев.

Надиграхме категорично съперника и можеше да постигнем още по-категоричен резултат. Доволен съм от старанието и амбицията, която демонстрирахме, коментира след края на срещата старши треньорът Димчо Ненов.

U16: Лудогорец - Добруджа 6:0