Академия 26 Април 2023

Лудогорец U18 мина през ада на дузпите, но се класира на финала

Лудогорец U18 мина през ада на дузпите, но успя да отстрани столичния Септември и ще играе на финала за Купата на БФС. Първият полуфинален сблъсък в...

Лудогорец U18 мина през ада на дузпите, но успя да отстрани столичния Септември и ще играе на финала за Купата на БФС. Първият полуфинален сблъсък в Разград завърши 2:1 за талантите на Шампионите. В София те загубиха реванша с 0:1 и заради общото равенство 2:2 се наложи победителят да бъде определен с наказателни удари. "Орлите" бяха по-концентрирани и по-точни, за да изковат крайното 9:8.

През първото полувреме след бърза контраатака Константин Димитров стреля опасно от 6 -7 м, но бранител на Септември изби от голлинията. Петър Кирев бе изведен сам срещу стража на домакините, но пропусна. Почивката дойде при нулево равенство.

След почивката и гредата помогна на съперника, след силен шут на Александър Маринов. Септември успя да вкара гол в четвъртата минута на добавеното време. До попадението се стигна след пряк свободен удар и рикошет в стената.

Драмата на дузпите завърши с пропуск на съперника и точно изпълнение на Умут Хабил, който преди това спаси третия наказателен удар на домакините.

Мачът предложи здрава битка, мъжки сбълъсъци, много единоборства и по-малко футбол. Въпреки допуснатия в добавеното време гол, момчетата показаха характер и здрави нерви. Те заслужиха триумфа си и правото да спорят за трофея, коментира старши треньорът Захари Сираков след успеха.