Академия 29 Март 2023

Лудогорец U15 пречупи с 1:0 Национал (София)

Лудогорец U15 пречупи с 1:0 връстниците си от Национал (София) в мач от XXI кръг на първенството в Елитната юношеска група до 15 години. Срещата се...

Лудогорец U15 пречупи с 1:0 връстниците си от Национал (София) в мач от XXI кръг на първенството в Елитната юношеска група до 15 години. Срещата се игра на един от терените в комплекса "Гнездо на орли".

Мачът бе оспорван и динамичен, предложи мъжки единоборства по целия терен, но головите ситуации бяха малко.

Единственото попадение падна през иначе равностойното първо полувреме. Отбеляза го Максим Минков в 18-та минута. Той завърши ефектно с глава хубава атака, започнала с пас на Илиян Гатински и продължена с центриране от фланга на Калоян Божков.

След почивката "орлите" бяха по-добрият отбор на терена, но превъзходството им не доведе до чисти голови ситуации.

Благодарение на успеха разградчани увеличиха от 4 на 6 точки преднитната си пред втория във временното класиране - Левски (София) .

Доволен съм от победата. Спечелихме срещу много корав и стойностен отбор. Момчетата заслужават поздравления, защото демонстрираха манталитет на победители, дух и воля за победа, коментира старши треньорът Росен Маринов след последния съдийски сигнал.

U15: Лудогорец - Национал