Репортаж 18 Март 2023

Лудогорец с трудна победа в Пазарджик

Лудогорец победи с 3:1 Хебър в среща от 24-ия кръг на efbet Лига. Още в 7-ата минута "орлите" отбелязаха, но попадението на Игор Тиаго бе отменено...

Лудогорец победи с 3:1 Хебър в среща от 24-ия кръг на efbet Лига. Шампионите изостават на 4 точки от ЦСКА, който в събота вечер победи Спартак (Вн). В Пазарджик Лудогорец имаше тотално превъзходство, но успехът не дойде лесно.

Още преди да изтече първата минута на двубоя Игор Тиаго навлезе в наказателното поле на Хебър, но опитът му за центриране бе блокиран. Последва ъглов удар, при който Спас Делев дори стреля, но Звонимир Микулич се намеси добре. В 4-ата минута Дени Групер проби отлично отляво и спечели много пространство. Той подаде във вътрешността на наказателното поле на Хебър, но там до топката първи стигна защитник на домакините и изчисти. Две минути след това и Кирил Десподов опита изстрел, който прелетя над вратата. Веднага прозвуча и сигнал за засада. В 7-ата минута Дени Групер отне топката в центъра на терена и потърси Кирил Десподов, той пък пусна пас към Игор Тиаго, който стреля покрай стража на Хебър и откри резултата. Попадението обаче бе отменено заради засада след продължителна проверка с ВАР. В 11-ата минута Игор Тиаго отново получи шанс да шутира, но опитът му бе блокиран. Десподов се опита да стигне до топката и също да нанесе изстрел, но бе изпреварен. Минута след това "орлите" отново застрашиха стража на домакините с опасно центриране отляво. Пет минути по-късно Тодор Неделев бе изведен отляво и центрира, но го направи доста разочароващо. В 18-ата минута пък Спас Делев шутира от воле след добра комбинация с Игор Тиаго. Ударът му обаче не бе точен. Лудогорец продължи да доминира. В 21-ата минута Кирил Десподов получи страхотен извеждащ пас по въздух от Педро Нареси. Десподов опита да прехвърли Микулич, а топката бе изчистена от голлинията. Последва и удар на Пьотровски, който бе блокиран.

Минута след това първото попадение бе факт. Кирил Десподов намери Якуб Пьотровски в пеналтерията на Хебър. Полякът пък продължи с петичка към Спас Делев, който не сгреши и прати топката в мрежата на Микулич за 1:0. В 29-ата минута Венсан Марсел пробва да затрудни Серджио Падт с изстрел от сериозна дистанция, но шутът му мина встрани от вратата. Три минути по-късно Игор Тиаго получи от Пьотровски с гръб към вратата на домакините, но успя да се обърне и да нанесе изстрел по земя с десния си крак. Той обаче попадна право в ръцете на Микулич. В 37-ата минута Кирил Десподов стигна до избита топка в наказателното поле на Хебър след центриране на Пьотровски отдясно. Десподов стреля, а топката срещна десния страничен стълб и излезе. Минута след това той пък опита акробатичен ножичен удар, който не намери целта. В 40-ата минута Роберт Мазан опита да центрира остро, след като получи топката отляво. Подаването му обаче бе блокирано. Все пак, мигове след това домакините успяха да изпратят топка в пеналтерията на "орлите, но по никакъв начин не застрашиха Серджио Падт. Две минути след това Тодор Неделев си спечели пространство с топка в крака, след което си я нагласи на левия крак и пробва изстрел, който обаче прелетя далеч от вратата. Малко преди да изтече редовното време на първата част Арсенио Валпорт бе изведен сам срещу Серджио Падт. Футболистът на Хебър успя да надбяга Оливие Вердон, след което прати топката в мрежата на "орлите".

Четири минути след началото на второто полувреме Игор Тиаго пробва изстрел след добър индивидуален рейд. Шутът му обаче мина встрани от вратата. В 51-ата минута пък Кирил Десподов получи отдясно и опита да намери свой съотборник около бялата точка за изпълнение на дузпи, но до паса му стигна футболист на Хебър, който изчисти. В 58-ата минута Тодор Неделев изведе Дени Групер, който стреля директно. Микулич се справи и изби, а след това прозвуча и сигнал за засада. Минута след това Тошко Неделев опита директен изстрел от пряк свободен удар, който обаче мина до вратата на домакините. Пет минути по-късно Кирил Десподов намери Игор Тиаго при изпълнение на корнер, но ударът на Тиаго с глава не бе точен. След това Вердон стигна до топката тъкмо на аутлинията и пробва да я върне в пеналтерията на Хебър, но не успя. В 70-ата минута Спас Делев отново даде преднина на Лудогорец, след като отбеяза красив гол с глава. В 75-ата минута Тиаго подаде на влезлия като резерва Нонато, който стреля от границата на наказателното поле, но неточно. След втория гол на "орлите" темпото определено спадна.

Хебър се възползва от грешно подаване в центъра на терена и контраатакува в 86-ата минута. Офанзивните действия на домакините завършиха с високо подаване на границата на пеналтерията, където Падт излезе и действа лошо, опитвайки се да изчисти с крак. Все пак топката не стигна до футболист на Хебър, който да стреля. Малко след това удар на Роберт Мазан бе блокиран. Микулич трябваше отново да се намесва в 88-ата минута, когато Игор Тиаго стреля точно. Стражът на домакините се справи без проблеми. В 93-ата минута на срещата Густаво Нонато бе изведен сам срещу стража на Хебър. Той стигна до добра стрелкова позиция и успя да преодолее Микулич, пращайки топката в мрежата му за 3:1. Попадението обаче бе отменено заради засада. Минута по-късно Игор Тиаго се оказа сам срещу опразнената врата на Хебър. Микулич се бе включил в наказателното поле на Лудогорец за статично положение. Топката обаче попадна в нападателя на "орлите", който я прати в мрежата за 3:1.

Хебър (Пазарджик) - Лудогорец 1:3