Репортаж 13 Март 2023

Лудогорец II пречупи с 1:0 Литекс (Ловеч)

Лудогорец II пречупи с 1:0 Литекс (Ловеч) в здрав мач, в който преобладаваха единоборствата, а головите ситуации бяха малко. Срещата от XXI кръг на...

Лудогорец  II пречупи с 1:0 Литекс (Ловеч) в здрав мач, в който преобладаваха единоборствата, а головите ситуации бяха малко. Срещата от XXI кръг на първенството във Втора лига се игра на стадион "Гнездо на орли".

Още в 4-та минута Георги Терзиев засече с глава центриране от корнер на Цветослав Петров, но не успя да застраши сериозно вратата на Марин Орлинов. Минута по-късно Велислав Минков шутира от границата на наказателното поле, но топката премина край целта. Първото полувреме завърши при нулево равенство.

След почивката Бранимир Костадинов опита шут от дистанция в 63-та минута, но не намери очертанията на вратата. Десет минути по-късно страничният стълб спаси гостите от попадение, след като Александър Ганчев засече с глава центриране на Цветослав Петров от фал. В 80-та минута Методи Стефанов намери добре влезлият като смяна Йоан Йорданов във вратарското поле. Йорданов овладя на гърди и прати топката в мрежата за крайното 1:0.

Нашият отбор категорично бе по-активният и по-настоятелният на терена. Владеехме повече топката, атакувахме и рискувахме повече. В крайна сметка усилията ни бяха възнаградени с победно попадение, коментира след последния съдийски сигнал старши треньорът Тодор Живондов.

ЛУДОГОРЕЦ II - ЛИТЕКС  1:0

1:0 Йоан Йорданов (80)

Лудогорец II: Дамян Христов, Методий Стефанов, Александър Ганчев, Бранимир Костадинов, Велислав Минков, Георги Терзиев, Росен Иванов, Цветослав Петров (капитан), Хюсеин Кельоглуев, Жоржиньо

Литекс: Марин Орлинов, Георги Радев, Иван Иванов, Александър Бучков, Матия Пейович, Галин Ташев, Слави Косов, Евгени Йорданов, Илиян Капитанов капитан, Георги Стайков, Юсеин Касов

Лудогорец II - Литекс 1:0