Академия 11 Март 2023

Лудогорец III подчини с 2:0 Доростол (Силистра)

Лудогорец III подчини с 2:0 Доростол (Силистра) в мач от програмата на XIX кръг в първенството на Североизточна трета лига. Двата отбора премериха...

Лудогорец III подчини с 2:0 Доростол (Силистра) в мач от програмата на XIX кръг в първенството на Североизточна трета лига. Двата отбора премериха сили на стадион "Гнездо на орли".

В 9-та минута Петър Кирев имаше чудесен шанс да открие, но останал очи с вратаря на съперника, не успя да насочи топката в мрежата. В 20-та минута бранител на Доростол предотврати попадение, като изчисти от голлинията удар на Георги Янев. В 41-та минута от  изгодна ситуация не успя да порази целта и Димитър Иванов. Почивката дойде при нулево равенство.

След подновяването на играта "орлите" поведоха с 1:0 в 65-та минута. Разписа се Тончо Георгиев, а асистенцията бе на Петър Кирев. Отново Тончо Георгиев бе точен за 2:0 в 85-та минута. Последния пас даде Валентин Цветанов.

Доволен съм от представянето на момчетата. Можеше и по-рано да решим мача, но не успяхме да реализираме добрите ситуации, които създадохме, коментира старши треньорът Захари Сираков след края на срещата.

Лудогорец III - Доростол (Силистра) 2:0