Репортаж 4 Февруари 2023

Лудогорец II загуби от Етър в най-силната си контрола

Лудогорец II изигра много силна контрола срещу Етър, но допусна загуба с 0:2. Мачът се игра на стадион "Гнездо на орли". Още в първите секунди на...

Още в първите секунди на двубоя Хюсеин Кельовлуев стреля опасно с глава от 5-6 метра, но не намери очертанията на вратата. Първата минута от редовното време не бе изтекла, когато отново Кельовлуев изкочи сам срещу стража на гостите, но не успя да нанесе удар. Росен Иванов на два пъти не успя на засече топката на празна врата. Алекс Ганчев удари греда, а Цветослав Петров шутира от наказателното поле в обсега на вратаря. "Болярите" откриха в 43-та минута. При този резултат завърши първото полувреме.

През второто Етър удвои преднината си в 59-та минута от дузпа, а "орлите" продължиха да създават положения и да ги пропускат. Хюсеин Кельовлуев бе изведен очи в очи с вратаря, но от малък ъгъл стреля край целта. Петър Георгиев получи шанс от подобна ситуация, но би в тялото на стража. Два точни удара на Димитър Иванов също бяха спасени. Малко не достигна и на центрания защитник Александър Ганчев да прати топката в мрежата с глава.

Изиграхме най-силната си контрола от зимната подготовка, срещу силен съперник. Видях интересна и разнообразна игра в атака. Създадохме и пропуснахме поне десет чисти гола. Справедливостта изисква да признаем, че Етър също имаше няколко много изгодни положения да стигне до повече голове. За мен най-важния извод от тази проверка е, че отборът е готов за старта на пролетния полусезон, коментира старши треньорът Тодор Живондов след последния съдийски сигнал.