Академия 16 Ноември 2022

Лудогорец U16 отстъпи с 0:1 на Ботев (Пловдив) за Купата на БФС

Лудогорец U16 отстъпи с 0:1 на Ботев (Пловдив) в първи четвъртфинален мач за Купата на БФС. Момчетата на Димчо Ненов гостуваха за двубоя. През...

През първата част нямаше много голови ситуации и двата тима се оттеглиха за почивка при нулево реми.

През втората "орлите" създадоха добри ситуации за попадение, но не успяха да ги реализират. Кристиян Манушев на два пъти не успя в близост до вратата да засече точно с глава. Георги Пенев бе изведен чудесно от Филип Гигов, но не намери очертанията на вратата. Светлин Крале също бе близо до попадение, но вратарят на "канарчетата" спаси. Домакините отбелязаха победния гол с шут от дистанция в 67-та минута.

Днес със сигурност играхме под възможностите си, особено в сравнение с това, което показвахме миналата година. Въпреки загубата сме мотивирани да покажем истинското си лице в реванша и се надяваме ние да бъдем крайните победители, коментира старши треньорът Димчо Ненов след последния съдийски сигнал.

Реваншът в Разград е след седмица - на 23 ноември (сряда).