Академия 16 Ноември 2022

Лудогорец U14 загуби с 0:1 от Септември за Купата на БФС

Лудогорец U14 загуби с 0:1 от Септември (София) в първи четвъртфинален мач за Купата на БФС, игран в столицата. Единственото попадение в срещата бе...

Единственото попадение в срещата бе реализирано от спорна дузпа в 4-та минута. След гола "орлите" доминираха в големи периоди от мача и създадоха добри ситуации пред вратата на съперника. В 10-та минута шут на Велислав Марков срещна напречната греда. До почивката Калоян Георгиев и Ястиян Георгиев също бяха близо до гола, но в единия случай вратарят на Септември спаси, а в другия - топката не попадна в очертанията на вратата.

След подновяването на играта добри възможности пропуснаха отново Калоян Георгиев и Ястиян Георгиев. В края на двубоя Джем Андонов сложи началото на чудесна контратака в зелено, но тя не бе завършена точно.

Не сме доволни от резултата и от игровото поведение на някои от нашите футболисти. Явно имаме още много работа по отношение на футболното самочувствие. Може би подходихме с излишен респект към съперника. Има обаче още един мач, в който се надявам, че ще покажем истинските си възможности, коментира старши треньорът Милен Маринов след последния съдийски сигнал.

Мачът реванш е след седмица - на 23 ноември (сряда).