Академия 12 Ноември 2022

Лудогорец U14 II подчини с 3:1 Дунав 09 (Сливо поле)

Лудогорец U14 II подчини с 3:1 Дунав 09 (Сливо поле) в мач от програмата на IX кръг в първенството на зона Русе. "Орлите" гостуваха за двубоя....

Момчетата на Георги Керкелов откриха чрез Варъш Ерджан, който вкара с шут от дистанция. Този резултат остана непроменен до почивката.

След подновяването на играта Райън Куцаров удвои преднината на разградчани, след като стигна първи до една отбита от стража на Дунав 09 топка. Последва отпускане в редиците на "зелените" и домакините намалиха на 1:2. Съперникът получи и правото да изпълни дузпа, но техният играч не намери очертанията на вратата. Минути преди последния съдийски сигнал отново Райън Куцаров бе точен за крайното 3:1.

Получи се равностоен мач, тъй като теренът бе тежък и това до голяма степен изравни силите. Радващо е, че бързо се приспособихме към условията, но не е добре, че допускаме такива спадове в играта си, както през втората част, коментира старши треньорът Георги Керкелов след края на двубоя.