Академия 6 Ноември 2022

Лудогорец III загуби с 0:3 в Балчик

Лудогорец III загуби с 0:3 гостуването си в Балчик над местния Черноморец за мача от XII кръг на първенството в Североизточна Трета лига. "Орлите"...

"Орлите" можеха да поведат още в 2-та минута, но Никола Георгиев не успя да реализира от изгодна ситуация. В 11-та минута Анастас Пемперски удари греда след центриране в наказателното поле на домакините. Четири минути по-късно Черноморец откри резултата. В 36-та минута Тончо Георгиев бе изведен очи в очи с вратаря, но стражът успя да спаси. При този резултат завърши първото полувреме.

След подновяването на играта домакините удвоиха преднината си в 59-та минута. В 81-та минута вратарят на домакините с мъка отрази далечен шут на Никола Тодоров, като топката летеше в горния ъгъл. В 84-та минута Черноморец стигна до третото си попадение в срещата.

Резултатът не отговаря на показаното от двата отбора на терена. Ние имахме по-чисти положения от съперника, а те отбелязаха след наши грешки. От старанието и играта на момчетата съм доволен, но съм разочарован от резултата, коментира старши треньорът Захари Сираков след последния съдийски сигнал.