Репортаж 31 Октомври 2022

Лудогорец II спечели с 1:0 мача с Витоша (Бистрица)

Лудогорец II спечели с 1:0 мача си с Витоша (Бистрица) от програмата на XV кръг в първенството на Втора лига. Срещата се игра на стадион "Гнездо на...

Лудогорец II спечели с 1:0 мача си с Витоша (Бистрица) от програмата на XV кръг в първенството на Втора лига. Срещата се игра на стадион "Гнездо на орли". За талантите на Шампионите като титуляри започнаха Педро Енрике, Жан Карничник и Иван Йорданов. След почивката на терена се появи и лекувалият контузия Доминик Янков.

Двубоят започна по най-добрия начин за "орлите". В 4-та минута вратарят на гостите Борис Груев не се намеси по най-добрия начин след удар на Петър Георгиев, а централният защитник Тихомир Димитров стигна първи до топката и я прати в мрежата за 1:0. В 8-та минута добра комбинация между Владислав Найденов и Велислав Минков завърши с шут на Петър Георгиев, но Груев спаси. В 26-та минута Иван Йорданов проби добре и намери Карничник, но силният удар на защитника бе в обсега на стража на гостите и той се справи. В края на полувремето на два пъти Витоша бе близо до изравняването след удари на Станислав Петров и Кристиян Димитров. Дамян Христов обаче се намеси сигурно и не допусна попадение.

След почивката головите ситуации пред двамата вратари бяха по-малко. Най-добрите се откриха пред Хюсеин Кельовлуев и влезлият като смяна Росен Иванов, съответно в 76-та и 80-та минута. И двамата обаче стреляха над вратата.

За пореден път печелим у дома с 1:0, не успяваме да затворим мача, но се представяме добре. Имам забележки към играта ни в последната третина на терена, където ни липсва точният  извеждаш пас. В отбрана се справихме на ниво, с изключение на последните минути на първото полувреме, коментира старши треньорът Тодор Живондов след последния съдийски сигнал.

ЛУДОГОРЕЦ II - ВИТОША (БИСТРИЦА)  1:0

1:0 Тихомир Димитров (4)

Лудогорец II: Дамян Христов, Бранимир Костадинов, Велислав Минков, Владислав Найденов, Жан Карничник, Иван Йорданов капитан, Петър Георгиев, Педро Енрике, Тихомир Димитров, Хюсеин Кельовлуев, Цветослав Петров

Витоша: Борис Груев, Джулио Чарлов, Кристиян Кочилов капитан, Георги Амзиев, Стивън Славков, Станислав Петров, Радослав Илиев, Кристиян Димитров, Слави Паскалев, Диян Христов, Цветомир Вачев