Репортаж 27 Октомври 2022

Лудогорец надигра Бетис, но загуби

Лудогорец загуби с 0:1 домакинството си на Реал Бетис в мач от група С на Лига Европа и по този начин второто място ще се реши в пряк дуел с Рома на...

Лудогорец загуби с 0:1 домакинството си на Реал Бетис в мач от група С на Лига Европа и по този начин второто място ще се реши в пряк дуел с Рома на 3 ноември в италианската столица.

Единственото попадение реализира световният шампион с Франция за 2018 г. Набил Фекир. „Орлите“ играха много силно, особено през първото полувреме. Статистиката категорично е в полза на шампионите, като гостите отбелязаха гол с единствения си удар във вратата.

Анте Шимунда направи няколко промени в своя състав. Титулярно място за пръв път в Европа получи бразилският халф Педро Нареси, който бе предпочетен пред Мануел Шоу. Игор Тиаго поведе атаката за сметка на Матиас Тисера, а Сисиньо бе избран за ляв бек вместо Дени Групер.

Легендата на испанците Хоакин ги поведе с капитанската лента. На нея бе ликът на Трифон Иванов, който игра на „Бенито Вилямарин“ в началото на 90-те. Титуляр беше и испанският национал Серхио Каналес.

Лудогорец направи първата си добра атака още в 3-ата минута. Текпетей проби отдясно и върна малко назад за Рик Джонатан. Бразилецът от абсолютна чиста позиция стреля лошо, а за всеки случай Клаудио Браво изби в корнер. След неговото изпълнение Антон Недялков стреля право в ръцете на чилийския страж. Последва нова добра атака на Лудогорец. Преди Каули се откри пространство да бие, но го стори не достатъчно силно и не затрудни Браво. В 11-ата минута Текпетей подаде остър пас за Каули, който макар и на чиста позиция, не успя да стигне до топката. Последва още една акция на Каули, който обаче вместо да подаде към непокрит свой съотборник, пробва странен удар, който не намери целта. В 22-ата минута Клаудио Браво отново показа класата си. Този път след хубав удар по земя на Игор Тиаго.

В 26-ата минута, след спор за висока топка със Сисиньо, капитанът на Бетис Хоакин се строполи на земята. Той се контузи и бе сменен от Луиз Енрике. След половин час игра Лудогорец направи нова добра атака. В нея пак бяха замесени Каули и Тектепей, но ударът на ганаеца не бе точен, макар и да мина близо. Последва много бързо нападение отляво, като бързи подавания размениха Рик и Каули, последва пас към Игор Тиаго, но защитник на Бетис ключово изби. В 40-ата минута Тиаго избяга от защитата и напредна, бразилецът се зачуди дали да подава или бие, в крайна сметка опита пас за Текпетей, но Хуан Миранда с бляскав шпагат изби.

За първата част може да се заключи, че Лудогорец показа отлично лице и надигра своя именит съперник, като отправи 9 удара, като 4 от тях бяха точни, но Клаудио Браво бе непреодолим.

На почивката в игра за Бетис влезе световният шампион Набил Фекир, който смени дефанзивния халф Акуку с крило, което ясно показваше желанието на Мануел Пелегрини да промени нещо в играта на своя тим, което се и получи. В 52 -ата минута Лудогорец поиска дузпа за нарушение срещу Рик Джонатан, но такава не бе отсъдена, тъй като според съдията контактът с футболист на испанците не бе достатъчен да се посочи бялата точка.

В 56-ата минута Бетис поведе. След изпълнение на тъч топката достигна до Луиз Енрике. Той даде пас без да гледа към Набил Фекир, Аслак вон Витри покри засадата, а Фекир надигра Оливие Вердон и без проблеми откри резултата. До края на мача Лудогорец опита да върне попадението, но чисти голови положения липсваха. Така второто място в група С на Лига Европа ще се реши на 3 ноември на „Олимпико“ в Рим.

За отбелязване е фактът, че в игра за първия тим на разградчани се завърна Клод Гонсалвеш, който се възстановяваше от операция.

Лудогорец - Реал Бетис 0:1