Репортаж 18 Октомври 2022

Лудогорец II сломи с 1:0 Ботев (Пловдив) II

Лудогорец II сломи с 1:0 Ботев (Пловдив) II в мач от XIII кръг на първенството във Втора лига, игран на стадион "Гнездо на орли". Момчетата на Тодор...

Лудогорец II сломи с 1:0 Ботев (Пловдив) II в мач от XIII кръг на първенството във Втора лига, игран на стадион "Гнездо на орли". Момчетата на Тодор Живондов бяха по-добрият отбор през цялото игрово време, въпреки че в 44-та минута Клод Гонсалвеш бе отстранен от игра за втори жълт, респективно червен картон. Освен Гонсалвеш, като титуляри за втория отбор на клуба започнаха още Жан Карничник и Педро Енрике Алвеш.

Първата по-добра ситуация за разградчани се откри в 10-та минута, когато удар на Димитър Илиев от дистанция прелетя над напречната греда. Пет минути по-късно Хюсеин Кельовлуев засече с глава центриране на Петър Георгиев, но топката премина край вратата. В 19-та минута Християн Славков спаси опасен шут на Велислав Минков, а 10 минути по-късно Тихомир Димитров от упор не успа да насочи добре с глава. Първото полувреме завърши без голове.

Макар и останали с десет души на терена "орлите" бяха по-добрият отбор и след подновяването на играта. В 50-та минута Цветослав Петров се оказа в добра позиция, но стреля слабо. В 56-та минута добра комбинация между Кельовлуев и Карничник завърши с удар с глава на Бранимир Костадинов, но топката отново не попадна в мрежата. В 68-та минута и Краничник засече с глава, но топката прелетя над напречната греда. В 80-та минута и пловдивчани останаха с човек по-малко на терена, след като Лъчезар Балтанов бе изгонен за втори жълт, респективно червен картон. В 86-та минута Владислав Найденов бе повален в наказателното поле на "канарчетата" и главният съдия Димитър Буров отсъди дузпа. Зад топката застана Хюсеин Кельовлуев и отбелаз за крайното 1:0.

Спечелихме много важни три точки. Заслужихме победата, защото бяхме по-добрият отбор на терена от първия до последния съдийски сигнал, коментира старши треньорът Тодор Живондов.

ЛУДОГОРЕЦ II - БОТЕВ (ПЛОВДИВ) II 1:0

1:0 Хюсеин Кельовлуев (87 - дузпа)