Репортаж 17 Октомври 2022

Лудогорец мачка Берое 4:0

Лудогорец си върна второто място в Първа лига след успех с 4:0 над Берое в Стара Загора. Над всички беше Бърнард Текпетей, който вкара два гола, а...

Лудогорец си върна второто място в Първа лига след успех с 4:0 над Берое в Стара Загора. Над всички беше Бърнард Текпетей, който вкара два гола, а асистира и за попадението на Игор Тиаго. Четвъртият гол бе дело на резервата Матиас Тисера. Всички попадения паднаха след почивката.

Гостите можеха да поведат в резултата в 7-ата минута. Тогава Рик Джонатан продължи с глава топката към Игор Тиаго, който напредна в противниковата половина. Последва пас към Каули, който се озова на прекрасна позиция, но Иван Караджов направи майсторско спасяване. Само няколко секунди след това Бърнард Текпетей също опита своя мерник, но в аут. Лудогорец продължи да натиска и в 16-ата минута Тиаго бе изведен зад защитата, но се забави, а освен това и не уцели вратата.

В 28-ата минута отново Иван Караджов показа класа, като изби страховит удар под гредата, дело на Каули. В 34-ата минута много дейният Бърнард Текпетей успя да преодолее стража на Берое, но голът бе отменен заради засада. Три минути преди края на първата част отново Текпетей преодоля Караджов, но пак имаше засада, в случая при подаването на Каули към ганаеца, който може да играе за своята родина на Мондиал 2022.

В 50-ата минута капитанът на Берое Симеон Мечев пробва своя мерник, но не бе акуратен. При последвалото изпълнение на аута от страна на Серджио Падн топката се оказа в Текпетей, който този път нямаше как да бъде спрян от Иван Караджов – 1:0 за гостите. Така нидерландският страж се отчете с асистенция. Последваха две много сериозни положения за Лудогорец. При първото Рик Джонатан буквално подари топката на Иван Караджов, а след това стражът отново отчая Каули с фамозно спасяване. След час игра Игор Тиаго можеше да сложи точка на спора, като получи превъзходен пас от Текпетей, но направи по-трудното и пропусна.

В 63-ата минута Берое можеше да изравни, като резервата Стив Траоре изскочи зад защитата, но не успя да преодолее Серджио Пад. Последва удар на Симеон Мечев от фаул, но над вратата.

В 74-ата минута Лудогорец сложи точка на спора. Бърнард Текпетей отне топката от Симеон Мечев и подаде за Игор Тиаго, който този път нямаше как да сбърка – 2:0 за разградчани. Ситуацията бе разгледана за нарушение на ганаеца срещу капитана на домакините, но реферът Валентин Железов не промени своето първоначално решение. В 78-ата минута Каули изведе неудържимия Бърнард Текпетей сам срещу Караджов и ганаецът завърши подобаващо – 3:0. Три минути след това преднината на Лудогорец набъбна на 4:0. Якуб Пьотровски намери друга резерва – Матиас Тисера, който бе безгрешен с първото си докосване в двубоя.

Берое (Стара Загора) - Лудогорец 0:4