Академия 9 Октомври 2022

Лудогорец U14 спечели с 3:1 срещу Спартак във Варна

Лудогорец U14 спечели с 3:1 в Морската столица срещу местния Спартак в мач от IV кръг на първенството в зона Варна. В тази група "орлетата" са от...

Лудогорец U14 спечели с 3:1 в Морската столица срещу местния Спартак в мач от IV кръг на първенството в зона Варна. В тази група "орлетата" са от набор 2009, а техните съперници - набор 2008.

Разградчани откриха в 15-та минута. Виктор Иванов бе точен с глава, след центриране от корнер на Ястиян Георгиев. Момчетата на Милен Маринов създадоха още няколко добри ситуации за гол. Хубави удари на Ястиян Георгиев и Джем Антонов бяха отразени от стража на домакините. На два пъти играчи в зелено оставаха непокрити в наказателното поле след центрирания от ъглов удар, но не бяха прецизни в завършващия удар. При този резултат завърши първото полувреме.

След подновяването на играта Тимур Мустафа удвои в 40-та минута. Той проби по левия фланг и стреля неспасяемо. Седем минути по-късно преднината на "орлите" стана класическа. Разписа се Калоян Георгиев, а последния пас даде Тимур Мустафа. Пет минути преди края на редовното време Спартак успя да отбележи почетното си попадение.

Доволен съм, че започнахме мача с мотивация и създадохме много положения за гол пред вратата на съперника. В същото време не допуснахме нито една опасност пред нашата врата. Имам забележки към игровото поведение на отбора след 3:0. Позволихме си отпускане, което е в разрез с изискванията ни за пълна концентрация през цялата среща, коментира старши треньорът Милен Маринов след последния съдийски сигнал.