Академия 9 Октомври 2022

Лудогорец U16 прегази с 8:1 Спартак във Варна

Лудогорец U16 прегази с 8:1 в Морската столица местния Спартак в мач от програмата на IV кръг в първенството на зона Варна за юноши младша възраст....

Резултатът откри Александър Карталов. Исмет Хасан пропусна от дузпа да удвои, но след това се реваншира с попадение за 2:0. Малко преди края на първата част домакините намалиха на 2:1.

След подновяването на играта "орлите" категорично наложиха превъзходството си и вкараха още шест гола. Георги Пенев отбеляза две попадения, а по едно добавиха Иван Марков (с шут от дистанция), Александър Валеков (с глава след корнер), Кристиян Манушев и Светлин Кралев.

Недопустимо е при тази разлика в нивото да се оттегляме за почивка с крехък аванс от един гол. Трябва по-рано да решаваме мачовете си, да бъдем по-прецизни пред вратата на съперника, да завършваме атаките си с повече концентрация и майсторство, коментира след последния съдийски сигнал старши треньорът Димчо Ненов.