Академия 12 Септември 2022

Лудогорец U15 пресече победната серия на Национал

Лудогорец U15 победи с 1:0 връстниците си от столичния Национал и прекъсна серията им от четири поредни победи. Момчетата на Росен Маринов гостуваха...

Лудогорец U15 победи с 1:0 връстниците си от столичния Национал и прекъсна серията им от четири поредни победи. Момчетата на Росен Маринов гостуваха за мача от VI кръг на първенството в Елитната юношеска група до 15 години.

През първото полувреме добри възможности за гол се откриха пред Димитър Мрънков и Илиян Гатински. Мрънков засече с глава центриране на Калоян Божков от ъглов удар, но стражът на домакините спаси. Гатински пък бе изведен зад гърба на отбраната, но шутира над вратата. Почивката дойде при нулево равенство.

След подновяването на играта "орлите" нанесоха своя удар в 55-та минута. Илиян Гатински напредна по лявото крило и стреля неспасяемо за победното 1:0. След попадението на два пъти добре организирани контраатаки на разградчани матираха отбраната на Национал, но не се стигна до нанасяне на решителен удар.

Доволен съм от старанието на момчетата и изпълнението на тактическите задачи. Получи се истинско дерби, в което победихме един силен отбор. Това за нас бе своеобразен реванш за загубения след дузпи финал за Купата на БФС от същия съперник през миналия сезон, коментира старши треньорът Росен Маринов след последния съдийски сигнал.