Академия 29 Юли 2022

Лудогорец U16 спечели с 5:0 финала на турнира в "Албена"

Талантите на Лудогорец от формацията U16 спечелиха категорично международния юношески турнир в "Албена". На финала те отнесоха с 5:0 връстниците си...

Талантите на Лудогорец от формацията  U16 спечелиха категорично международния юношески турнир в "Албена". На финала те отнесоха с 5:0 връстниците си от Фратрия (Варна) и вдигнаха купата.

През първото полувреме падна само един гол. С удар от границата на наказателното поле го отбеляза Максимилиян Симеонов.

След почивката Исмет Хасанов удвои от дузпа, свирена за нарушение срещу самия него. Георги Пенев направи 3:0, а за 4:0 бе точен Наско Янев, който оползотвори добро центиране на Крис Иванов. Крайното 5:0 ,след хубав самостоятелен пробив, оформи Александър Карталов.

За нас участието в турнира бе полезна част от лятната подготовка. Организаторите бяха осигурили хубави терени и отлични условия. Победите обаче не бива да ни главозамайват, предстои ни още много работа, коментира старши треньорът Димчо Ненов след успеха.