Академия 24 Юли 2022

Лудогорец U14 разби с 6:2 връстниците си от Динамо (Киев)

Лудогорец U14 разби с 6:2 връстниците си от украинския гранд Динамо (Киев). Престижният успех бе постигнат в контрола, играна на Градския стадион в...

Лудогорец U14 разби с 6:2 връстниците си от украинския гранд Динамо (Киев). Престижният успех бе постигнат в контрола, играна на Градския стадион в Обзор, където младите надежди на Динамо са на подготвителен лагер. През юни възпитаниците на Милен Маринов направиха много силен мач и срещу талантите на Милан, като имаха повече основания да съжаляват за равенството 1:1. Срещата бе част от програмата на международен юношески супер турнир в Италия, където взеха участие още Реал (Мадрид), Ливърпул, Интер, Ювентус, ПСЖ и др.

През първото полувреме българите вкараха два гола, без да допуснат попадение в своята врата. Първия от дузпа реализира Ястиян Георгиев, а втория - Стелиян Белчев. През втората част точни бяха отново Стелиян Белчев, на два пъти Божидар Петров и Васил Саватинов. Много силен мач направи вратарят на "орлите" Александър Панайтов, чиито изяви обезвериха играчите на украинския гранд.

След такъв резултат, срещу толкова класен съперник, няма как да не съм доволен. Стана един от тези мачове, в които всичко ти се получава. За отбелязване е, че ние сме едва в началото на подготовката си. Вижда се, че през паузата момчетата са работили стриктно по индивиуалните си програми за поддържане на формата, коментира след края на двубоя старши треньорът Милен Маринов.