VIVACOMCUP 19 Юли 2022

Лудогорец U15 започна с победа участието си в международния турнир VIVACOM CUP

Лудогорец U15 започна с победа над Македония Гьорче Петров участието си в международния юношески турнир VIVACOM CUP. Талантите на "орлите" спечелиха...

Лудогорец U15 започна с победа над връстниците си от Македония Гьорче Петров участието си в международния юношески турнир VIVACOM CUP. Талантите на "орлите" спечелиха с 1:0, но създадоха и пропуснаха още куп голови положения. Веднъж и гредата помогна на гостите.

Единственото попадение в двубоя отбеляза Димитър Мрънков в 27-та минута. До гола се стигна след хубава многоходова акция и извеждащ пас на Калоян Божков. Мрънков преодоля стража на съперника и прати топката в мрежата. През първото полувреме добри възможности се откриха още пред Боян Иванов, Максим Минков и Калоян Божков. Вратарят на северномакедонците обаче успя да отрази ударите им. През втората част шут на голмайстора Димитър Мрънков срещна гредата, а Максим Минков и Боян Иванов не успяха да поразят целта от изгодни ситуации.

Получи се здрав мач, в който смятам, че бяхме по-добрият отбор. Хубав старт за нас в турнира, който ще ни даде повече увереност в следващите две срещи, коментира старши треньорът Росен Маринов след последния съдийски сигнал.

В другата среща от днешния първи ден на турнира VIVACOM CUP младите надежди на сръбския гранд Цървена звезда спечелиха с 2:0 срещу румънския Университатя (Крайова).

Тази вечер всички участници в надпреварата ще посетят на "Хювефарма арена" първия мач от II предварителен кръг на Шампионската лига между Лудогорец и Шамрок Роувърс. Срещата започва от 20,45 ч.

VIVACOMCUP: Лудогорец - Македония Гьоче Петров