Репортаж 5 Юли 2022

Лудогорец взе чиста победа с два гола от Сутиеска

Лудогорец започна участието си в квалификациите на Шампионската лига с труден, но сладък успех – 2:0 над черногорския шампион Сутиеска Никшич....

Лудогорец започна участието си в квалификациите на Шампионската лига с труден, но сладък успех – 2:0 над черногорския шампион Сутиеска Никшич. Първото попадение реализира Алекс Сантана в 74-ата минута, като преди това гостите показаха добра защитна игра и почти не позволяваха на родния първенец да създава чисти положения. Вторият гол вкара влезрият като резерва Матиас Тисера в продължението на мача.

Лудогорец започна срещата с преса в половината на съперника, а първият удар в мача бе отправен от Бърнард Текпетей още преди да бе изтекла 5-ата минута, но той не бе точен. Алекс Сантана също пробва своя мерник, но и той не уцели вратата. Логично Сутиеска играеше в защита, а играчите на Анте Шимунджа се опитваха да намерят пролуки. В 19-ата минута българите затрудниха за пръв път вратаря Гилиен. След заучено изпълнение на фаул, Пиерос Сотириу изстреля истински снаряд, но опитният страж изби с мъка, а по чудо кълбото не попадна в друг футболист на Лудогорец след това. След това Доминик Янков центрира добре от ъглов удар и качи топката на главата на Игор Пластун, който бе близо до попадение, но не уцели вратата.

В 40-ата минута Бърнард Текпетей центрира отляво, а топката падна на крака на Доминик Янков. Той от чиста позиция обаче не бе акуратен и прати кълбото високо. Последната възможност за Лудогорец през първата част бе за Рик Джонатан, който също не бе точен.

Второто полувреме започна с ново положение за „орлите“. Пак Сотириу шутира от фаул, но право в ръцете на Гилиен. В 57-ата минута Доминик Янков си намери позиция за стрелба, но пък си затвори ъгъла и стражът на черногорците улови. Лудогорец стигна до отлична ситуация секунди след това, когато Бърнард Текпетей проби отдясно и центрира остро, но след намеса на стража на гостите, Сотириу не успя да играе с кълбото.

„Орлите“ поведоха в резултата в 74-ата минута. Крепостта на гостите рухна след корнер, изпълнен от Каули. Той качи топката на главата на Недялков, който би, вратарят Гилиен изби в гредата, а кълбото попадна в напълно непокрития Алекс Сантана, който нямаше как да сбърка – 1:0.

Второто попадение дойде в продължението на срещата. Тогава Алекс Сантана даде чудесен пас към Каули, който овладя и остави за Матиас Тисера, а той отблизо вкара първия си гол в евротурнирите.

Лудогорец - Сутиеска 2:0