Репортаж 26 Юни 2022

Лудогорец разби германци

Лудогорец завърши летния си лагер подобаващо – с впечатляваща победа 3:0 над 9-кратният шампион на Германия Нюрнберг. Това бе последна контрола на...

Лудогорец завърши летния си лагер подобаващо – с впечатляваща победа 3:0 над 9-кратният шампион на Германия Нюрнберг. Това бе последна контрола на „орлите“ в Австрия и реално се явява генерална репетиция за мача с черногорския Сутиеска Никшич от първия квалификационен кръг на Шампионската лига, който е на 5 юли в Разград.

„Орлите“ можеха да поведат още в 5-ата минута, но удар на напълно непокрития Спас Делев бе блокиран от защитник на германците. Само 240 секунди по-късно обаче Спас беше в прегръдките на своите съотборници. Антон Недялков центрира прекрасно отляво, а на втора греда с глава доскорошният ас на Арда не сбърка – 1:0. Лудогорец продължи да натиска и беше много близо до второ попадение в 13-ата минута. Тогава Спас Делев проби отляво и намери Алекс Сантана, чието воле обаче не намери целта. В 35-ата минута Рик поде отлична атака след самостоятелен пробив, той намери Клод Гонславеш, който от своя страна изведе Пиерос Сотириу. Кипърецът отбеляза с лекота, но голът бе отменен заради засада.

В края на първата част нервите взеха връх. Доминик Янков влезе грубо в краката на Флориан Хюбнер. Играчът на Нюрнберг потърси сметка от родния национал, след което се намесиха футболисти и от двете страни. Най-деен беше Клод Гонсалвеш, който бутна сериозно Хюбнер. Съдията се намеси и в крайна сметка срещата продължи, а всичко се размина с жълт картон на Доминик Янков.

Втората част започна с положение за Нюрнберг. Антон Недялков обаче изби току пред голлинията. Секунди по-късно същото стори и Игор Пластун, този път след като играч на германците преодоля с глава Серджо Падт, но украинецът не позволи топката да премине голлинията. След час игра Серджо Падт трябваше да се намесва решително след рикошет в крака на Игор Пластун, но нидерландецът се справи.

В 69-ата минута Спас Делев получи болки в областта на лявото коляно, след като се сблъска с централния бранител на германския отбор Кристофър Шиндлер и играта бе спряна за минута, след което последваха рокади в двата отбора. Сотириу излезе, а Матиас Тисера влезе на негово място и секунди след появата му можеше да удвои актива на родния шампион. Аржентинецът получи подаване отляво от Недялков с гръб към вратата на Томас Клаус, след което се завъртя и стреля, но вратарят на германците спаси с крак. Топката се върна у Доминик Янков, чийто удар с десния крак от въздух прати топката встрани. Секунди след това Рик Джонатан видя Каули в наказателното поле на Нюрнберг, но стражът на баварците успя да избие след удара на бразилеца и я прати в корнер. След него Тисера стреля с глава, но неточно. „Орлите“ сложиха край на интригата в 78-ата минута. Тогава защитниците на Нюрнберг Хюбнер и Шиндлер направиха грешка под натиска на Клод Гонсалвеш. Португалецът успя да овладее топката и да направи 2:0. В последната секунда резултатът стана класически. Матиас Тисера действа добре и би силно по земя, вратарят на Нюрнберг Клаус изби, но право на крака на Рик Джонатан, който отблизо не сбърка, правейки 3:0.

Лудогорец - Нюрнберг 3:0