Репортаж 10 Ноември 2012

Лудогорец изпусна Славия в София (снимки)

Второ равенство в първенството записа Лудогорец. Шампионите направиха 0:0 при гостуването си на Славия.

Второ равенство в първенството записа Лудогорец. Шампионите направиха 0:0 при гостуването си на Славия. Загубата на две точки свали "орлите" от върха на класирането в "А" група, където еднолично се настани Левски, спечелил с 2:0 срещу Ботев (Вр). Момчетата на Ивайло Петев държаха топката в по-голямата част от мача, докато Мартин Кушев бе избрал окопна тактика за своя тим. Треньорът на Лудогорец не можеше да използва капитана си Емил Гъргоров и от това играта на „орлите“ страдаше сериозно. На мястото на Бадема като титуляр излезе Кишада, който бе заменен на почивката.

Първото положение в мача дойде в 30-ата минута. Тогава след изпълнение на корнер се получи разбъркване в наказателното поле на Славия и топката стигна до Мирослав Иванов, чийто удар мина на сантиметри от гредата. Секунди след това, отново след ъглов, Козмин Моци стреля с глава, но топката се отби от гредата и излезе в аут. С това по-чистите ситуации за първата част приключиха.

През второто полувреме Лудогорец натисна още повече, докато "белите" разчитаха на контри. При една такава в 61-ата минута Здравко Лазаров изведе отлично резервата Акийоши. Японецът стреля от движение, като Чворович изби неговия шут. До края шампионите имаха няколко ситуации, в които можеха да решат мача. Най-чистите от тях бяха проиграни от Мирослав Иванов и влезлият като резерва Франк Гела. Първият стреля в стената от удобен фаул на метър пред линията на наказателното поле. Гела пък от няколко метра не успя да уцели вратата след страхотно подаване на Йордан Минев отдясно.

СЛАВИЯ - ЛУДОГОРЕЦ 0:0

Стадион "Славия", 500 зрители

Славия: 1.Георги Петков, 3.Живко Желев, 6.Даниел Златков, 22.Виктор Генев, 88.Петър Димитров, 20.Радослав Димитров, 17.Иван Коконов (61 - , Владислав Златинов), 77.Здравко Лазаров, 5.Петър Альошев (78 - Янко Сандански), 10.Павле Попара (54 - Тайсуке Акиоши), 21.Богомил Дяков
Треньор Мартин Кушев

Лудогорец: 91.Иван Чворович, 25.Йордан Минев, 5.Александър Барт, 27.Козмин Моци, 80.Жуниор Кайсара, 8.Станислав Генчев, 18.Станислав Дяков, 84.Марселиньо (62 - Димо Бакалов), 22.Мирослав Иванов, 73.Иван Стоянов (57 - Франк Гела), 11.Жуниор Кишада (46 - Роман Безяк)
Треньор Ивайло Петев

Жълти картони: Георги Петков, Даниел Златков, Петър Димитров, Здравко Лазаров (Славия); Светослав Дяков, Йордан Минев, Александър Барт, Козмин Моци (Лудогорец)

Съдия: Стефан Спасов