Академия 1 Юни 2022

Лудогорец U16 II първи след драма в Две могили

Лудогорец U16 II спечели първенството за юноши младша възраст в зона Русе след истинска драма при гостуването на Две могили от едноименния град....

Лудогорец U16 II спечели първенството за юноши младша възраст в зона Русе след истинска драма при гостуването на Две могили от едноименния град. Двубоят от последния кръг на надпреварата завърши 2:2, като "орлите" изравниха минута преди края на редовното време. Мачът бе като финал, тъй като при победа домакините ставаха първи. При всеки друг резултат триумфът оставаше за разградчани.

Две могили откри още в 1-та минута. Радостта им обаче не продължи дълго, защото в 4-та минута Ивайло Стайков изравни. Той реализира, след като стигна първи до една отбита от вратаря на съперника топка. В 8-та минута Домакините направиха 2:1. Първото полувреме завърши при този резултат.

През второто ремито се запази чак до предпоследната 79-та минута на редовното време. Тогава Станимир Николов изпревари вратаря на Две могили и с глава прати топката в мрежата за 2:2. Момчетата в зелено удържаха опита за натиск на домакините в даденото продължение и заслужено ликуваха след края на срещата.

Щастливи сме! Мачът бе тежък и напрегнат. Благодаря на момчетата, че бяха дисциплинирани, че играха смело и решително. Дори грозните сцени след края на двубоя, когато към нас летяха камъни и бутилки, не помрачиха настроението ни, защото заслужихме успеха си, коментира след последния съдийски сигнал старши треньорът Пламен Петров.