Академия 30 Април 2022

Лудогорец U16 II победи с 3:1 Бенковски в Бяла

Лудогорец U16 II победи с 3:1 Бенковски в Бяла в мач от XVI кръг на първенството за юноши младша възраст в зона Русе. Момчетата на Пламен Петров...

Момчетата на Пламен Петров откриха още в 3-та минута. Голът отбеляза Ивайло Стайков, а асистенцията бе на Николай Станчев. Отново Ивайло Стайков бе точен за 2:0 в 26-та минута. Последният пас даде Атанас Донев. Първото полувреме завърши при този резултат.

В 59-та минута домакините се възползваха от грешка в отбраната на разградчани и намалиха на 2:1. В 79-та минута Виктор Димитров преодоля двама бранители и подаде на Никола Иванов, който от упор прати топката в мрежата за крайното 3:1.

Получи се здрав мач, в който действията на домакините често преминаваха границите на твърдата игра. Момчетата играха с желание, владееха инициативата, контролираха топката и направиха хубави атаки. Ако бяхме по-концентрирани пред гола, можеше да вкараме и повече голове, коментира след края на срещата старши треньорът Пламен Петров.