Академия 16 Април 2022

Лудогорец U15 повали ЦСКА-София на Панчарево

Лудогорец U15 повали с 1:0 ЦСКА-София на Панчарево и се изравни по точки с този съперник на върха във временното класиране. Момчетата на Димчо Ненов...

Лудогорец U15 повали с 1:0 ЦСКА-София на Панчарево и се изравни по точки с този съперник на върха във временното класиране. Момчетата на Димчо Ненов обаче са с мач по-малко. Сблъсъкът бе от програмата на XXIII кръг на първенството в Елитната юношеска група до 15 години.

През първото полувреме добри възможности се откриха пред Янко Ажуани и Кристиян Манушев. Първият обаче не успя да намери очертанията на вратата, а вторият елиминира стража на домакините, но бранител успя да изчисти от голлинията. Почивката дойде при нулево равенство.

Талантите на "орлите" нанесоха своя удар в 57-та минута. Атаката започна от Максимилиян Симеонов, а Наско Янев центрира остро в наказателното поле. В последвалото разбъркване най-добре се ориентира Филип Гигов и прати топката в мрежата за победното 1:0.

Поздравявам момчетата за доброто представяне. Всички се постараха много и се раздадоха докрай. Видя се, че когато действаме задружно като отбор и се спазват тактическите указания, можем да спечелим срещу всеки съперник, коментира старши треньорът Димчо Ненов след последния съдийски сигнал. .