Академия 16 Февруари 2022

Лудогорец U17 победи с 2:0 Сокол Марково U19 в Хисаря

Лудогорец U17 спечели с 2:0 срещу Сокол Марково U19 във втората си последна контрола от програмата на подготвителния лагер в Хисаря. Първото...

Първото полувреме завърши при нулево равенство.

В 51-та минута Емил Панов бе съборен в наказателното поле и главният съдия посочи бялата точка. Зад топката застана вратарят Умут Хабил и хладнокръвно отбеляза за 1:0. В 78-та минута хубава постепенна атака на "орлите" завърши с точен удар на Йоан Киров за 2:0. Между двете попадения шут на Димитър Филипов срещна гредата.

Съперникът игра подчертано дефанзивно и много затворено. Това често ще се случва и в официалните ни мачове, затова контролата бе много полезна за нас. Имахме пълно превъзходство и съм доволен, че търсихме пролуки в отбраната с добри комбинации и отигравания. С тази проверка завършва лагерът ни в Хисаря. Благодарим на домакините, които ни предоставиха отлични условия, заяви след края на двубоя старши треньорът Емил Георгиев.