Академия 28 Януари 2022

Лудогорец III спечели с 3:2 срещу Спартак (Варна) II в контрола

Лудогорец III спечели с 3:2 срещу Спартак (Варна) II във втората си контрола от зимната подготовка. Срещата се игра на един от терените в комплекса...

Лудогорец III спечели с 3:2 срещу Спартак (Варна) II във втората си контрола от зимната подготовка. Срещата се игра на един от терените в комплекса "Гнездо на орли".

Гостите откриха резултата от дузпа в 31-та минута. В 44-та минута разградчани изравниха. Денис Кехайов проби отдясно и центрира на далечната греда, където Тончо Георгиев засече точно. При този резултат завърши първото полувреме.

В началото на второто в състава на Лудогорец III бяха направени шест смени. В 59-та минута Карлос Сотиров изведе зад гърба на отбраната Зафер Илан и той отбеляза за 2:1. В 76-та минута варненци отново изравниха, след разбъркване в наказателното поле на домакините. Крайното 3:2 оформи Зафер Илан в 85-та минута. Илан проби отдясно и с плътен шут намери далечния ъгъл на вратата.

Като за втора контрола момчетата се представиха добре. Отборът още не е в оптимално състояние и е рано за това. Използвахме проверката, за да опитаме различни тактически варианти, коментира водилият състава в този мач помощник-треньор Илиян Дамянов.

Лудогорец III - Спартак (Варна) II 3:2