Репортаж 27 Ноември 2021

Лудогорец II победи Янтра с 4:0

Лудогорец II постигна категорична победа с 4:0 над Янтра (Габрово). Мачът от XIX кръг на първенството във Втора лига се игра на стадион "Гнездо на...

Лудогорец II постигна категорична победа с 4:0 над Янтра (Габрово). Мачът от XIX кръг на първенството във Втора лига се игра на стадион "Гнездо на орли".

Възпитаниците на Тодор Живондов откриха още в 2-та минута. Точен бе Хюсеин Кельовлуев.  Той обаче получи контузия, след намесата на опитал да го спре бранител на гостите. Наложи се да напусне терена и да бъде заменен от Петър Караангелов. В 32-та минута Александър Ганчев се разписа след центриране на Цветослав Петров. При този резултат завърши първото полувреме.

"Орлите" стигнаха до класиката в 60-та минута. Голът отбеляза Цветослав Петров. Крайното 4:0 оформи Методий Стефанов в добавеното време на срещата. Асистенцията бе на Владислав Найденов. Влезлият като смяна халф изстреля истински снаряд, който се отби в напречната греда, тупна на тревата и влезе в мрежата.

Спечели по-добрият отбор, който диктуваше събитията на терена и създаде повече голови възможности. Рано падналият гол ни помогна. Жалко, че при отбелязването му се контузи Хюсеин Кельовлуев, който вероятно ще отсъства до края на годината, коментира старши треньорът Тодор Живондов след края на срещата.