Академия 24 Ноември 2021

Лудогорец U15 се справи с Ботев в Пловдив

Лудогорец U15 спечели с 1:0 гостуването си на Ботев в Пловдив за мача от XIII кръг на първенството в Елитната юношеска група до 15 години. Двата...

Двата отбора направиха здрав мач, в който нямаше много голови ситуации. Първото полувреме завърши при нулево реми.

Момчетата на Димчо Ненов дочакаха своя шанс в 55-та минута, когато Филип Гигов с глава отбеляза за победното 1:0. Асистира му Наско Янев, който проби по левия фланг и центрира точно. През втората част "орлите" имаха още две добри ситуации за гол. При първата Филип Гигов влезе остро и намери Янко Ажуани, но ударът на последния не попадна в очертанията на вратата. Втората се откри пред Георги Пенев, но той пропусна момента за удар и бе блокиран.

Доволен съм от старанието на момчетата. Взехме важна победа срещу силен съперник, който напоследък видимо прогресира, коментира след последния съдийски сигнал старши треньорът Димчо Ненов.