Академия 20 Октомври 2012

Лудогорец U 17 с нов успех, би 3:2 Чавдар (Етрополе)

Нова победа в елитната юношеска група до 17 години постигна Лудогорец.

Нова победа в елитната юношеска група до 17 години постигна Лудогорец. Момчетата на треньора Милан Чирич биха с 3:2 Чавдар (Етрополе) пред 100 зрители в Разград. "Орлите" поведоха с 3:0, но през второто полувреме се отпуснаха и позволиха на съперника да върне два гола.

Преди почивката Лудогорец имаше превъзходство, но стигнах само до един гол. Борислав Ангелов откри резултата в 22-ата минута, след като се възползва от неубедителна намеса на вратаря на гостите при изпълнение на фаул. В началото на втората част "орлите" удвоиха аванса си с попадение на Георги Кънчев. Националът засече с глава добро центриране на Цветомир Гергов отляво. В 63-ата минута резултатът стана класически. Борислав Ангелов заби втория си гол в мача след асистенция на Преслав Антонов. Малко след това гостите от Етрополе намалиха преднината на домакините, след като Хидает Хюсеин се озова в чиста позиция и с техничен удар изпрати топката зад Шоколарев. Пет минути преди края Чавдар (Етрополе) получи право да изпълни дузпа, след като Александър Георгиев задържа за фланелката съперников играч. Зад топката застана Хидает Хюсеин, който бе точен за крайното 3:2.

След успеха Лудогорец остава на първо място в класирането с 25 точки. Втори е Левски с 20 и два мача по-малко. Третият ЦСКА има 16.

Съставът на Лудогорец срещу Чавдар: Шоколарев, Илиев, Ангелов, Георгиев, Гергов, Димитров, Китов, Здравков, Йорданов, Кънчев, Антонов