Репортаж 31 Октомври 2021

Лудогорец с десета победа

Лудогорец се възползва максимално от грешката на ЦСКА и постигна десета победа от началото на сезона – 2:0 над Берое. Шампионите не блестяха, но пък...

Лудогорец се възползва максимално от грешката на ЦСКА и постигна десета победа от началото на сезона – 2:0 над Берое. Шампионите не блестяха, но пък взеха точно това, което им трябва – трите точки. По този показател нямат равни у нас в момента. Точни срещу старозагорци бяха Мавис Чибота и Бърнард Текпетей в битката, в чиято първа част бе белязана от драма с контузии.

В 10-ата минута домакините изтръпнаха. Вратарят Кахлина се строполи на терена, а Падт започна да загрява. Пластун пък също даде знак че може и да не продължи. Все пак и двамата стиснаха зъби. Макар Кахлина скоро отново да се озова на земята след сблъсък с Тунгара. Нещата станаха и притеснителни, след като и Са показа, че изпитва болка. В крайна сметка се стигна и до смяна. В 20-ата минута Са падна след корнер в наказателното поле на „орлите“ и се наложи на негово място да влиза Георги Терзиев. Преди това удар на Десподов мина над вратата на Ганев. 24-ата минута стражът се намеси убедително и при удар на Сотириу по диагонал. Малко след това ВАР разгледа ситуация за дузпа за домакините, след като Икоко нахлу в наказателното поле, а Александър Василев го бутна и му наруши равновесието. Станислав Тодоров обаче не посочи бялата точка. В 27-ата настъпи нова драма с контузен. Този път в редиците на Берое. Омар Камара обяви, че не може да продължи, а на неговото място влезе Кукула. Все пак в 33-ата минута замириса и на футбол. Вратарят на гостите Генади Ганев направи нелепа грешка и би слабо аут. Десподов с глава свали към Сотириу, който пък продължи надясно към Доминик Янков. Младокът от своя страна чукна топката към Чибота, който стреля по диагонал отляво в мрежата с 1:0. В 44-ата минута Сисиньо пропусна да удвои, след като тръгна по лявото крило и сам се изведе на удобна позиция. Ганев обаче изби в корнер.

Втората част започна с пропуск за Берое. Лебон се озова в изгодна позиция, но Кахлина спаси с лекота. В 60-ата пък Мечев пробва удар от далеч, но той бе блокиран с тяло от Терзиев. Пет минути по-късно пък Алекс Сантана напусна терена, както и Гонзалвеш, за да пестят сили за гостуването на Брага.

В 69-ата минута след заучено изпълнение на корнер, Пластун пропусна да вкара с глава, след като би право в Ганев.

В последните 20 минути играта се изнерви, а и играчите на двата отбора започнаха да си заработват жълт след жълт картон. „Орлите“ пък ядосаха Станислав Генчев, след като допуснаха съперниците си в опасна близост, а Кахлина спаси с вещина удар на Кукула. В продължението на срещата Лудогорец все пак успя да нанесе втори удар. Текпетей се разписа, след като набута топката между краката на Генади Ганев. Иначе основен принос за атаката имаше Десподов, който изведе Сотириу. Таранът обаче предпочете да подаде на Текпетей, който бе в по-добра позиция.

ЛУДОГОРЕЦ - БЕРОЕ 2:0

1:0 Мавис Чибота (33')
2:0 Бернард Текпетей (93')

ЛУДОГОРЕЦКристиан Кахлина, Сисиньо, Алекс Сантана (64 - Стефан Баджи), Клод Гонсалвеш (64 - Мануел Шоу), Кирил Десподов, Мавис Чибота (79 - Бернард Текпетей), Пиерос Сотириу, Джордан Икоко, Игор Пластум, Жосуе Са (22 - Георги Терзиев), Доминик Янков (79 - Елвис Ману)

БЕРОЕ: Генадий Ганев, Джунеит Али, Омар Сако, Даниел Генов (58 - Илиян Стефанов), Георги Динков, Реян Даскалов (58 - Симеон Мечев), Александър Василев, Кийлън Лебон, Камен Хаджиев, Абубакар Тунгара, Омар Камара (31 - Кукула)

Жълти картони: Клод Гонсалвеш, Мавис Чибота, Георги Терзиев (Лудогорец); Реян Даскалов, Камен Хаджиев, Александър Василев (Берое).

Лудогорец - Берое (Стара Загора) 2:0