Академия 21 Октомври 2021

Лудогорец U14 вкара 5 безответни гола на Сините камъни

Лудогорец U14 се наложи с категоричното 5:0 над Сините камъни (Сливен) в първи мач от осминафиналите на турнира за купата на БФС. Двубоят се игра на...

Лудогорец U14 се наложи с категоричното 5:0 над Сините камъни (Сливен) в първи мач от осминафиналите на турнира за купата на БФС. Двубоят се игра на един от терените в комплекса "Гнездо на орли".

Момчетата на Росен Маринов притиснаха съперника още след първия съдийски сигнал. В 5-та минута тяхна атака бе спряна с нарушение в наказателното поле. Изпълнението на дузпата обаче бе неточно. Малко по-късно и гредата помогна на гостите да запазят нулевото равенство. В 25-та минута "орлетата" закономерно стигнаха до гол. Вкара го Алекс Сергеев. Пет минути по-късно, след точен удар на Николай Николов, резултатът вече беше 2:0. В 33-та минута Стоян Христов се разписа за 3:0. Асистенциите и за трите попадения бяха на Максим Маринов. При този резултат дойде края на първата част.

През втората Стоян Христов отбеляза за 4:0 в 50-та минута. Последният пас даде Илиян Гатински. Три минути по-късно и Максим Минков увенча добрата си игра с попадение за 5:0. Асистира му Боян Иванов.

Мачът реванш в Сливен е на 28.10.2021 г. (четвъртък), от 11 часа.

Доволен съм от резултата и от представянето на отбора. Вкарахме пет гола, ударихме и три греди. Има обаче още какво да се желае. Въпреки категоричния резултат, предстои реванш и още не сме се класирали за четвъртфиналите, коментира след края на двубоя старши треньорът Росен Маринов.

U14: Лудогорец - Сините камъни 5:0