Репортаж 16 Септември 2021

Лудогорец започна с реми срещу Мидтиланд

Лудогорец започна с равенство - 1:1 участието си в груповата фаза на Лига Европа. Святченко още във 2-ата минута засече след корнер, но в аут....

Лудогорец започна с равенство - 1:1 участието си в груповата фаза на Лига Европа. Святченко още във 2-ата минута засече след корнер, но в аут. Секунди по-късно домакините вече водеха. След центриране отляво на Евандер Густав Исаксен с глава не остави шансове на Кахлина - 1:0. В 18-ата минута Алекс Сантана пробва удар от около 30 метра, но неточен. В 27-ата минута Жуниньо би с глава след корнер, но макар и от чиста ситуация, не уцели вратата.

Лудогорец изравни в 32-ата минута. Текпетей стреля с левия крак, топката рикошира и отиде към Кирил Десподов, който отблизо нямаше как да сбърка - 1:1.

В началото на втората част контузия получи Антон Недялков, който бе заменен от Шакил Пинас. Капитан пък стана Кирил Десподов. В 55-ата минута Паулиньо пробва удар, като Кахлина се справи. След това Десподов също получи травма и бе сменен от Мавис Чибота. Лентата пък отиде на ръката на Игор Пластун. В 69-ата минута Жуниньо би, топката рикошира, но Кахлина изби блестящо. Веднага след това Евандер проби добре, като обаче не уцели вратата.

В другия мач от групата Цървена звезда победи с 2:1 Брага в Белград. Следващият мач на Лудогорец е именно срещу сърбите на 30 септември в Разград.

МИДТИЛАНД - ЛУДОГОРЕЦ 1:1

1:0 Густав Исаксен (3')
1:1 Кирил Десподов (32')

МИДТИЛАНД: Елиас Олафсон, Хенрик Далсгаард, Ерик Святченко, Хуниньо, Йоел Андерсон, Рафаел Нуадике, Евандер, Паулиньо (85 - Дион Коолс), Густав Исаксен (74 - Виктор Линд), Жуниор Брумадо (75 - Авер Мабил), Пионе Систо (85 - Шарлес)

ЛУДОГОРЕЦ: Кристиан Кахлина, Сисиньо, Жосуе Са, Игор Пластун, Антон Недялков (54 - Шакил Пинас), Клод Гонсалвеш, Стефан Баджи, Алекс Сантана (74 - Оливие Вердон), Бернард Текпетей (74 - Доминик Янков), Елвис Ману (54 - Пиерос Сотириу), Кирил Десподов (60 - Мавис Чибота)

Жълти картони: Рафаел Нуадике (Мидтиланд); Стефан Баджи (Лудогорец).

Мидтиланд - Лудогорец 1:1