Академия 12 Септември 2021

Лудогорец U15 спечели с 3:1 срещу Славия

Лудогорец U15 спечели с 3:1 мача си срещу Славия от IV кръг на първенството в Елитната юношеска група до 15 години. Срещата се игра на един от...

Лудогорец U15 спечели с 3:1 мача си срещу Славия от IV кръг на първенството в Елитната юношеска група до 15 години. Срещата се игра на един от терените в комплекса "Гнездо на орли". С успеха момчетата на Димчо Ненов събраха пълен актив от 12 точки, при голова разлика 12:1.

Разградчани откриха още в 2-та минута. Голът отбеляза Янко Ажуани, който получи добър извеждащ пас от Филип Гигов. В 11-та минута Наско Янев направи 2:0, след като овладя в наказателното поле и хладнокръвно насочи топката в мрежата. Първото полувреме завърши при този резултат.

В началото на второто Славия намали на 2:1 от дузпа. В 47-та минута Янко Ажуани бе повален в наказателното поле и "орлите" на свой ред получиха правото да изпълнят дузпа. За жалост ударът от бялата точка не бе точен и резултатът се запази. В 62-та минута Филип Гигов проби сам и реализира за крайното 3:1.

Показахме добра игра и успяхме да победим един от силните отбори в групата. Доволен съм от представянето на момчетата. Това е начинът, по който трябва да изглеждаме. Това е пътят, по който трябва да вървим и да продължаваме да се развиваме, коментира след края на двубоя старши треньорът Димчо Ненов.

U15: Лудогорец - Славия 3:1