Академия 4 Септември 2021

Лудогорец U17 се справи със Спартак във Варна

Лудогорец U17 спечели трудна победа с 1:0 във Варна над местния Спартак в мач от III кръг на първенството в Елитната юношеска група до 17 години....

Мачът не предложи много голови ситуации. Домакините играха подчертано дефанзивно и разчитаха на редки контраатаки. Първото полувреме завърши при нулево реми. В 75-та минута момчетата на Христо Господинов успяха да отбележат. Голът вкара Петър Кирев. Той засече с глава центриране на Петър Атанасов. Попадението остана единствено, но в крайна сметка донесе три точки на "орлите".

Затворената игра на съперника ни затрудни. На почивката дадохме нужните указания и притиснахме още повече домакините. Радващо е, че успяхме да реализираме гол и да победим, коментира след последния съдийски сигнал старши треньорът Христо Господинов.