Академия 21 Август 2021

Лудогорец U17 разгроми с 9:0 Спартак (Пловдив) на старта

Лудогорец U17 започна участието си в Елитната юношеска група до 17 години с разгромното 9:0 над Спартак (Пловдив). Двубоят се игра на един от терените в...

Лудогорец U17 започна участието си в Елитната юношеска група до 17 години с разгромното 9:0 над Спартак (Пловдив). Двубоят се игра на един от терените в комплекса "Гнездо на орли". Отличи се новото попълнение Иван Нешков, който отбеляза 4 гола. Стивън Вълчев пък постигна хеттрик.

Иван Нешков откри в 14-та минута. Отново той удвои от фал в 19-та минута. Стивън Вълчев направи резултата класически в 30-та минута. До почивката не паднаха повече попадения.

През втората част Стивън Вълчев оформи хеттрика си с голове в 51-та минута и 56-та минута.   Иван Нешков вкара за 6:0 в 64-та минута. Димитър Филипов направи 7:0 в 75-та минута, а Йоан Кирев бе точен за 8:0 пет минути по-късно. Крайното 9:0 оформи Иван Нешков директно от пряк свободен удар в последната минута на редовното време.

Момчетата много се стараха и до голяма степен демонстрираха на терена нещата, по които бяхме работили на тренировките. Друг въпрос е доколко може да се правят някакви сериозни изводи с оглед на съпротивителните сили на съперника. Какво е реалното ни ниво ще проличи в следващите срещи, коментира старши треньорът Христо Господинов.