Репортаж 6 Юни 2021

Лудогорец U15 пречупи с 1:0 временния лидер Левски

Лудогорец U15пречупи с 1:0 временния лидер в класирането на Елитната юношеска група до 15 години Левски (София). Мачът от XXVI кръг на първенството...

Лудогорец U15 пречупи с 1:0 временния лидер в класирането на Елитната юношеска група до 15 години Левски (София). Мачът от XXVI кръг на първенството в първа група, от втора фаза на първенството, се игра на един от терените в комплекса "Гнездо на орли".

Двата отбора направиха открит и приятен за гледане мач. През първото полувреме най-чистата ситуация бе пред вратата на гостите от София. В 10-та минута Християн Ангелов бе изведен очи в очи със стража на съперника, но стреля в страничния стълб на вратата. Нулевото реми се запази до края на първото полувреме.

Десет минути след началото на втората част, в 45-та минута, "орлите" стигнаха до попадение. След странично хвърляне Никола Ботев се пребори за една спорна топка. Последва центриране в зоната между бялата точка и вратарското поле, а Александър Ангелов се ориентира най-добре и прати топката в мрежата. В 65-та минута централният защитник на разградчани Румен Павлов бе отстранен от игра за втори жълт, респективно червен картон. Въпреки численото си преимущество, гостите не успяха да стигнат до изравняване, защото момчетата на Емилиян Петров действаха сигурно и стабилно в отбрана.

Мисля, че се получи хубав мач, в който двата отбора действаха офанзивно и се надиграваха. Головите положения не бяха много, но тези за нашия отбор със сигурност бяха по-чисти. Заслужена победа, която се дължи на дисциплината и волята, която момчетата показаха на терена, коментира след последния съдийски сигнал старши треньорът Емилиян Петров.

U15: Лудогорец - Левски 1:0