Репортаж 22 Април 2021

Лудогорец U15 спечели първенството в Елитна юношеска група - Изток

Лудогорец U15 спечели надпреварата в Елитна юношеска група до 15 години - Изток. В последния мач от програмата на първенството момчетата на Емилиян...

Лудогорец U15 спечели надпреварата в Елитна юношеска група до 15 години - Изток. В последния мач от програмата на първенството момчетата на Емилиян Петров разгромиха връстниците си от Черноморец (Бургас) с 8:0.

През първото полувреме разградчани отбелязаха пет попадения. Резултатът откри Филип Гигов, Никола Ботев удвои, а класиката оформи Константин Димитров. Последните два гола до почивката реализира Румен Павлов.

През втората част Никола Ботев вкара втория си гол за 6:0. За 7:0 се разписа Пламен Джелетски, а Никола Ботев оформи крайния резултат със своя хеттрик.

Постигнахме една хубава победа. Тя ще ни даде самочувствие преди сблъсъците с другите пет най-силни отбори в нашата възрастова група. Амбицинирани сме да докажем, че сме най-добрите, заяви след края на двубоя старши треньорът Емилиян Петров.

Шампионът при юношите до 15 години ще бъде определен от шесте отбора, заели първите три места в група Изток и група Запад. Те ще играят по два мача, с разменено гостуване, по системата всеки срещу всеки. Жребият ще бъде теглен на 23.04.2021 г. (петък). Първият двубой на разградчани ще се играе на 28 април (сряда).

U15: Лудогорец - Черноморец (Бургас) 8:0