Академия 17 Април 2021

Лудогорец U19 подчини Пирин в Благоевград

Лудогорец U19 победи с 2:0 връстниците си от Пирин в Благоевград, в мач от XXIV кръг на първенството в Елитната юношеска група до 19 години....

Момчетата на Захари Сираков откриха резултата в 36-та минута. Голът отбеляза Калоян Симеонов, а му асистира Хидает Хюсеин. Въпреки че разградчани продължиха да доминират до почивката не паднаха други попадения.

В 59-та минута играч на домакините игра с ръка, за да предотврати сигурен гол. Той бе отстранен от терена с директен червен картон. Отсъдената дузпа изпълни Хидает Хюсеин, който стреля точно и оформи крайното 2:0.

Доволен съм, защото играхме добре. Имахме контрол върху топката, върху срещата и не допуснахме напрежение пред нашата врата. Имаше известна умора у момчетата, но това е нормално, защото преди три дни имахме друг мач, коментира старши треньорът Захари Сираков.