Академия 30 Септември 2012

Юношите с четвърта поредна победа, отнесоха Видима с 4:1

Лудогорец постигна четвърта поредна победа в първенството на елитната юношеска група до 17 години.

Лудогорец постигна четвърта поредна победа в първенството на елитната юношеска група до 17 години. Момчетата на треньора Милан Чирич отнесоха с 4:1 Видима-Раковски в Севлиево и продължават да водят в класирането с 19 точки. Втори е Левски със 17.

Мачът не започна добре за "орлите", след като домакините поведоха с гол в 8-ата минута. Лудогорец обаче постигна пълен обрат до почивката. Преслав Антонов и Олгай Кула отбелязаха и талантите се прибраха с гол аванс. През втората част "орлите" имаха пълно превъзходство и логично стигнаха до нови две попадения. Те бяха дело на национала Георги Кънчев, който изигра поредния си силен мач със зеления екип, и Антонио Стилянов. Успехът на Лудогорец можеше да е доста по-изразителен, ако не бяха пропуските пред вратата на Видима-Раковски. Красимир Здравков пък удари греда след перфектно изпълнение на фаул.

"Теренът не беше добър, а времето много горещо. Това ни затрудни в началото, но впоследствие влязохме в нашия ритъм и закономерно спечелихме. Категорично бяхме по-добрият отбор", коментира шефът на школата на Лудогорец Яков Папарков, който изгледа мача на живо в Севлиево.

Съставът на Лудогорец: Мечикян, Стилянов, Ангелов, Георгиев, Илиев (Гергов), Димитров, Мастънов (Шенолов), Антонов, Здравков, Кънчев, Кула (Ганев)