Академия 23 Септември 2012

Юношите с трета поредна победа, надделяха 1:0 над Ботев (Пд)

Лудогорец продължи победната си серия в първенството на елитната юношеска група до 17 години.

Лудогорец продължи победната си серия в първенството на елитната юношеска група до 17 години. Пред 200 зрители на тренировъчната база "Гнездо на орли" момчетата на треньора Милан Чирич спечелиха с 1:0 срещу Ботев (Пд). Това бе първа загуба за "жълто-черните", които до момента бяха с пълен актив от точки и мач по-малко. Халфът Красимир Здравков отбеляза единственото попадение в 16-ата минута. Той се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение срещу нападателя Кула.

Лудогорец имаше имаше превъзходство през целия мач, като играчите на няколко пъти пропуснаха да удвоят резултата от чисти позиции. Гостите от Пловдив стояха добре, но така и не затрудниха сериозно Шоколарев, който през втората част бе заменен принудително от Мечикян.

"Момчетата показаха перфектна игра и перфектен контрол на мача. Жалко, че не вкарахме повече положения. Не позволихме на противника да стигне до чисти ситуации. Продължаваме да работим по същия начин и се готвим за гостуването на Видима-Раковски в Севлиево"“, коментира треньорът Милан Чирич.

Със спечелените три точки Лудогорец остава на първо място в класирането. "Орлите" имат актив от 16 точки, формирани от пет победи и един равен.

Съставът на Лудогорец: Шоколарев (64-Мечикян), Мастънов, Илиев, Ангелов, Георгиев, Китов, Димитров, Антонов (75-Ганев), Кула (77-Стилянов), Здравков, Кънчев