Репортаж 8 Ноември 2020

Лудогорец отнесе ЦСКА 1948 с 3:0

Лудогорец дръпна на върха в efbet Лига, след като победи с лекота ЦСКА 1948 с 3:0 като гост. По този начин „орлите“ вече имат 26 точки, 3 повече от...

Лудогорец дръпна на върха в efbet Лига, след като победи с лекота ЦСКА 1948 с 3:0 като гост. По този начин „орлите“ вече имат 26 точки, 3 повече от втория Локо (Пд). Срещата обаче ще остане в историята с нещо друго – Клаудиу Кешерю отбеляза 2 пъти и вече има точно 100 гола в родния елит.

Наставник на Лудгорец в този мач бе Яков Папарков. Той не можеше да разчита на Пламен Илиев, който бе заменен на вратата от Владислав Стоянов.

Още във 2-ата минута Текпетей намери добре Доминик Янков, който от точката на дузпата прати кълбото над вратата. След това пък Антон Недялков проба с далечен изстрел да изненада Даниел Наумов, но без успех.

В 14-ата минута вратарят на ЦСКА 1948 блесна с уникално спасяване. Той отрази истински снаряд, отправен от Каули Оливейра. Пет минути по-късно и „червените“ показаха, че имат потенциал в атака. Голмайсторът Мартин Камбуров стреля почти от тъчлинията, топката описа странна траектория и кацна на напречната греда.

В 32-ата минута Антон Недялков направи страхотен пробив отляво и центрира по земя към Клаудиу Кешерю. А румънецът от своя страна направи голям пропуск, нетипичен за него.

В 45-ата минута логичното се случи и „орлите“ поведоха. Голът обаче падна след огромна грешка на Васил Шопов. Филигранният плеймейкър на ЦСКА 1948 обърка посоките и върна топката много слабо към Даниел Наумов. Опитният Кешерю издебна момента, пое кълбото, финтира Наумов и без проблеми откри резултата. Това бе негов гол номер 99 за разградчани в елита.

В 65-ата минута Лудогорец направи решителна крачка към успеха. Появилият се като резерва Мавис Чибота намери Кешерю, който много майсторски изведе конгонаеца. Останал сам срещу Наумов и избягал от защитниците, за Чибота не бе проблем да копне топката над стража – 2:0.

В 73-ата минута ЦСКА 1948 изпусна златен шанс да се върне в мача. Лазар Марин центрира добре към Галин Иванов, топката обаче рикошира в Моци, но все пак се озова в напълно непокрития Иванов, който не уцели вратата.

Всичко приключи само 5 минути по-късно. Тогава Алекс Сантана бе изведен зад защитата от Сисиньо и веднага намери Кешерю. С десния крак румънецът направи 3:0, като това бе негов гол номер 100 за Лудогорец в елита.

ЦСКА 1948 - ЛУДОГОРЕЦ 0:3

0:1 Клаудио Кешерю (45')
0:2 Мавис Чибота (66')
0:3 Клаудио Кешерю (78')

ЦСКА 1948Даниел Наумов, Марио Топузов (62 - Даниел Младенов), Ивайло Чочев (79 - Георги Русев), Александър Александров, Венцислав Василев, Димитър Пиргов, Лазар Марин (78 - Михаел Орачев), Галин Иванов, Васил Шопов, Мартин Камбуров, Ангел Бастунов (62 - Андон Гущеров)

ЛУДОГОРЕЦВладислав Стоянов, Жосуе Са, Сисиньо, Козмин Моци, Антон Недялков (84 - Джордан Икоко), Алекс Сантана, Стефан Баджи, Каули Оливейра, Бернард Текпетей (73 - Светослав Дяков), Доминик Янков (59 - Мавис Чибота), Клаудиу Кешерю

Жълт картон: Антон Недялков (Лудогорец).

ЦСКА 1948 - Лудогорец 0:3