Репортаж 5 Ноември 2020

Лудогорец отстъпи с 1:3 пред Тотнъм

Третият във Висшата лига на Англия Тотнъм победи Лудогорец с 3:1 в мач от група J на Лига Европа. По този начин шансът „зелените“ да прескочат...

Третият във Висшата лига на Англия Тотнъм победи Лудогорец с 3:1 в мач от група J на Лига Европа. По този начин шансът „зелените“ да прескочат групата е минимален.

Треньорът на домакините Станислав Генчев смени схемата и излезе с 4-4-2. Той направи и две изнендващи рокади в своя тим, пускайки Джордан Икоко вместо българския национал Сисиньо отдясно на защитата, докато Алекс Сантана бе оставен на пейката. От първата минута започна Клаудиу Кешерю, който не бе играл от срещата с Антверпен. Капитан на домакините бе Антон Недялков. Жозе Мауриньо спази думата си, че хвърля всичко най-добро и атаката в Разград поведе Хари Кейн. Той записа мач номер 300 за „шпорите“. За пръв път голмайсторът започна като титуляр заедно с другата голяма звезда Гарет Бейл.

Още във 2-ата минута Хари Кейн бе изведен зад защитата на българите, но би над вратата. Англичаните продължиха да натискат и удар на Кейн срещна гредата малко след това. Последва спасяване на Пламен Илиев след удар на Бейл от фаул. Тотнъм поведе в 13-ата минута. Тогава след центриране от корнер на Лукас Моура, Хари Кейн надигра Вердон и с глава отбеляза своя гол номер 200 за Тотнъм. След лошото начало едва в 23-ата минута домакините стигнаха до корнер, след който поискаха дузпа за игра с ръка на Ерик Дайър. Реферът Фран Йович обаче не посочи бялата точка. Веднага след това Мат Дохърти бе близо до второ попадение, но Пламен Илиев блесна със спасяване. В 32-ата минута „шпорите“ направиха 2:0. Този път Кейн влезе в ролята на асистент и след подаване на Бейл, намери превъзходно Лукас Моура, който отблизо нямаше как да сбърка. Веднага след попадението Кешерю отправи удар, който след рикошет за малко не се озова в мрежата на Джо Харт. В 39-ата минута Кейн бе близо до нов гол, но пак Илиев спаси.

Лудогорец обаче започна надъхано второто полувреме. Резервата Бърнард Текпетей проби през центъра и шутира, топката рикошира и стигна до Кешерю, който майсторски завърши от въздуха – 1:2. това бе гол номер 16 за румънеца в Европа. След час игра на терена влезе и младокът Димитър Митков, който замени именно Кешерю. Само 2 минути след това интригата в срещата, поне като резултат, приключи. Десет секунди, след като се появи на терена резервата Сон изведе Ло Селсо на празна врата и аржентинецът отблизо вкара. В 69-ата минута Митков изведе Янков, който отигра със самочувствие и би, но право в ръцете на Джо Харт. След това и пред Каули се откриха две възможности. При първата той не уцели вратата, а при втората стреля право във вратаря на англичаните.

В последната минута на продължението евродебют за Лудогорец записа и друг талант от школата – Иван Йорданов.

ЛУДОГОРЕЦ - ТОТНЪМ 1:3

0:1 Хари Кейн (13')
0:2 Лукас Моура (33')
1:2 Клаудио Кешерю (50')
1:3 Джовани Ло Селсо (62)

ЛУДОГОРЕЦ:. Пламен Илиев, Джордан Икоко, ,Георги Терзиев, Антон Недялков, Оливие Вердон, Абел Анисе (59 - Алекс Сантана), Стефан Баджи, Елвис Ману (45 - Бернард Текпетей), Доминик Янков (75 - Мавис Чибота), Каули Оливейра (93 - Иван Йорданов), Клаудио  Кешеру (59 - Димитър Митков)

ТОТНЪМ: Джо Харт, Мат Дохърти, Тоби Алдервайрелд, Ерик Дайър, Бен Дейвис, Муса Сисоко (45 - Пиер-Емил Хойберг), Джовани Ло Селсо (72 - Танги Ндомбеле), Хари Уинкс, Гарет Бейл (65 - Стефан Бергвайн), Лукас Моура (61 - Хюн-мин Сон), Хари Кейн (45 - Карлос Винисиус)

Жълти картони: Абел Анисе (Лудогорец); Мат Дохърти (Тотнъм).