Академия 12 Септември 2020

Лудогорец U17 победи с 3:1 Сокол Марково

След куп пропуснати голови ситуации Лудогорец U17 победи Сокол Марково с 3:1. Мачът от VII кръг на първенството в Елитната юношеска група до 17...

След куп пропуснати голови ситуации Лудогорец U17 победи Сокол Марково с 3:1. Мачът от VII кръг на първенството в Елитната юношеска група до 17 години се игра на един от терените в комплекса "Гнездо на орли".

През първата част момчетата на Христо Господинов не успяха да отбележат, въпреки че имаха поне 5 от така наречените 100 процентови положения.

В 49-та минута резутатът бе открит, а точен за разградчани бе Янислав Дюлгеров. Той прати топката в мрежата от 10-11 метра, след като вратарят на съперника отрази шут на играч в зелено. В 61-та минута Мартин Тодорски даде хубав извеждащ пас за Илия Янков, който технично и ефектно прехвърли вратаря за 2:0. В 87-та минута, след грешка в отбраната на разградчани, Сокол намали на 1:2. Крайното 3:1 с глава оформи Христо Георгиев в последната минута на редовното време.

Като комбинативност и игрово поведение всичко бе, както трябва. В пореден мач обаче пропиляваме куп голови положения, като пропуски направиха почти всички наши играчи. Това е сериозен проблем, който трябва да преодолеем, колкото се може по-скоро, коментира след края на срещата старши треньорът Христо Господинов.