Академия 30 Август 2020

Лудогорец U17 спечели с класика срещу Арда

Лудогорец U17 спечели с класическото 3:0 гостуването си на Арда в Кърджали за мача от VI кръг на първенството в Елитната юношеска група до 17 години....

Момчетата на Христо Господинов откриха резултата в 14-та минута. Точен бе Илиан Грънчаров, който вкара с шут от границата на наказателното поле. Първото полувреме завърши при този резултат.

"Орлите" стигнаха до второто си попадение в 61-та минута, като Йоан Йорданов бе най-съобразителен, след като вратаря на домакините изби шут на играч в зелено. Мартин Тодорски оформи класиката в 69-та минутаТой прати топката в мрежата, след корнер и разбъркване в наказателното поле на Арда.

Имахме пълен контрол над мача и в трети пореден двубой не допускаме попадение в нашата врата. Днес съперникът не успя да отправи и един точен удар, което говори достатъчно за превъзходството ни, коментира след последния съдийски сигнал старши треньорът Христо Господинов.