Репортаж 22 Август 2020

Лудогорец сгази Черно море с 4:1

Лудогорец разби Черно море с 4:1 във Варна. Шампионите излязоха за историята в изцяло розови екипи. Този цвят очевидно донесе късмет. Още във втората...

Лудогорец разби Черно море с 4:1 във Варна. Шампионите излязоха за историята в изцяло цикламени екипи. Този цвят очевидно донесе късмет.

Още във втората минута пред Лудогорец се откри възможност. Каули нахлу в пеналта на домакините и би, но топката се кротна в ръцете на Дюлгеров. Това обаче бе знак, че шампионите няма да се бавят. И резултатът дойде в 6-ата минута. Сисиньо се пребори за топката във въздуха, тя отиде в Каули, който напредна отдясно и сви навътре към Доминик Янков. Младокът финтира не кого да е, а голямата звезда на Черно море Курьор и сложи кълбото на главата на Сантана, който я прати в мрежата – 1:0.

Варненци постепенно изравниха играта, която обаче се изнерви. Сисиньо от Лудогорец получи жълт картон, а след това продължи да действа агресивно. До почивката имаше още 3 официални предупреждения.

В 25-ата минута обаче удари часът на Черно море. Матиас Курьор отбеляза четвъртия си гол за сезона за 1:1. Родриго Енрике центрира, а пък Курьор надскочи Сисиньо и отчая с глава Ренан.

В 40-ата минута Лудогорец все пак показа кой е шампионът. Стефан Станчев загуби топката, Недялков проби и подаде на Кешерю, а румънската голова машина копна елегантно над Дюлгеров в мрежата. В първата минута на добавеното време преди почивката пък Каули можеше да направи 3:1, но Иван Дюлгеров се отсрами.

В началото на второто полувреме пък феновете на Черно море запалиха факли в опита си да вдигнат духа на своите. Дойде и един набег отдясно на Илиан Илиев-младши, но той не успя нито да центрира, нито да бие. Синът на треньора на Черно море, който носи неговите имена, имаше още един шанс, но се засуети. В 66-ата минута Курьор имаше реална възможност да вкара втория си гол в мача, но диагоналният му удар отляво бе спасен от Ренан. В 74-ата минута обаче всичко свърши. Каули опита да прехвърли Даниел Димов, капитанът на Черно море стигна пръв до топката, но... изведе Жоржиньо, който без проблеми направи 3:1. В 88-ата друга резерва – Ихинио, покачи на 4:1.

ЧЕРНО МОРЕ - ЛУДОГОРЕЦ 1:4

0:1 Алекс Сантана (5')
1:1 Матиас Курьор (26')
1:2 Клаудио Кешерю (40')
1:3 Жоржиньо (73')
1:4 Ихинио Марин (88')

ЧЕРНО МОРЕ: Иван Дюлгеров, Цветомир Панов, Виктор Попов, Стефан Станчев, Даниел Димов, Васил Панайотов, Родриго Енрике, Илиан Илиев (69 - Файсел Касми), Патрик Андраде, Матиас Курьор (79 - Денислав Ангелов), Исмаил Иса

ЛУДОГОРЕЦ: Ренан дос Сантос, Сисиньо, Козмин Моци, Антон Недялков, Драгош Григоре, Абел Анисе, Алекс Сантана, Каули Оливейра (83 - Стефан Баджи), Доминик Янков, (70 - Жоржиньо), Мавис Чибота (64 - Бърнард Текпетей), Клаудио Кешерю (83 - Ихинио Марин)

Жълти картони: Патрик Андраде (Черно море); Сисиньо, Козмин Моци, Драгош Григоре (Лудогорец).