Академия 8 Август 2020

Лудогорец U19 изпусна Ботев (Пловдив)

Лудогорец U19 надигра връстниците си от Ботев (Пловдив), пропусна няколко добри ситуации за гол, удари и греда, но в крайна сметка стигна само до...

Лудогорец U19 надигра връстниците си от Ботев (Пловдив), пропусна няколко добри ситуации за гол, удари и греда, но в крайна сметка стигна само до равенство - 1:1. Мачът от  I кръг на първенството в Елитната юношеска група до 19 години се игра на един от терените в комплекса "Гнездо на орли".

Първото полувреме завърши при нулево равенство. "Орлите" имаха три чудесни възможности да открият резултата, като най-чистата от тях пропусна Петър Георгиев.

През втората част гостите успяха да поведат в 57-та минута, при една от редките си атаки към вратата на разградчани. Момчетата на Димчо Ненов изравниха в 85-та минута, като точен бе Алекс Луканов. След попадението Лудогорец U19 притисна съперника. Стилиян Спасов пропусна да направи обрата пълен след удар от непосредствена близост. Секунди преди последния съдийски сигнал шут на Димитър Господинов срещна гредата.

Получи се здрав и оспорван мач. Поздравления и за съперника, но мисля, че ние заслужавахме повече победата. Радващо е, че момчетата се бориха до край за пълния обрат. Жалко, че малко не им достигна да го осъществят, но това е футболът, коментира след края на срещата Димчо Ненов.