Репортаж 2 Август 2020

Лудогорец загуби мача за Суперкупата

Лудогорец не успя да спечели рекордна Суперкупа, като загуби от Локо Пд с 0:1.В предните два сезона тимът вземаше този трофей, като точно преди...

Лудогорец не успя да спечели рекордна Суперкупа, като загуби от Локо Пд с 0:1.В предните два сезона тимът вземаше този трофей, като точно преди година бе победен именно Локомотив.

Наставникът на шампионите Павел Върба реши атаката да води Мавис Чибота, а плеймейкърът Каули бе преместен на лявото крило. Официален дебют записа новото попълнение Алекс Сантана. Заради лека контузия от срещата отпадна Антон Недялков, а пък на вратата бе Ренан, а не Владо Стоянов. Това бе най-младият състав на Лудогорец от 9 години насам (б.а. – що се отнася до важен мач), като средната му възраст бе точно 27 години.

В първите минути на срещата нямаше кой знае какви интересни ситуации пред двете врати. В 13-ата минута Абел Анисе и Петър Витанов удариха много лошо своите глави при въздушен дуел. Витанов, чието лице бе цялото в кръв, не успя да продължи мача и бе заменен от Давид Малембана. Анисе също бе окървавен. В 19-ата минута бе отменен гол на Жоржиньо. Дан Битон изстреля мощен удар, Луков не се намеси добре и топката се озова в Жоржиньо, като след единоборство с Карагарен, кълбото влезе в мрежата. Жоржиньо обаче бе в положение на засада. След това и Ренан не се намеси добре, което даде възможност на Масоеро да бие, но пък го стори право в тялото на вратаря. В 38-ата минута „смърфовете“ направиха хубава атака, която завърши с акробатичен изстрел на Аралица, който обаче изобщо не бе точен. В 44-ата минута и Локо (Пд) вкара попадение, което обаче бе отменено. Парвиз Умарбаев проби добре и би, топката влизаше във вратата на Ренан, но Милош Петрович, който бе в положение на засада, довкара кълбото в мрежата. Сериозна грешка на бранителя.

В началото на втората част Анте Аралица можеше да отбележи след отличен пробив на Умарбаев. Драгош Григоре обаче се намеси решително и изби. В 63-ата минута Локо (Пд) направи още една добра атака. Карагарен проби отдясно и намери Лукас Салинас. Той би, но Ренан пак блесна със спасяване. При добавката Аралица шутира, а Георги Терзиев предотврати гол. При последвалото меле Жордан Икоко се сдърпа с Лукас Масоеро, за което получи директен червен картон. Секунди по-късно Лукас Салинас застраши Ренан, но след рикошет топката излезе в корнер. В 69-ата минута Крагарен можеше да отбележи, след като бе оставен непокрит в наказателното поле. Ренан обаче отново бе на мястото си. В 78-ата минута дебют за „чероно-белите“ направи привлечения от Царско село Георги Минчев. Малко преди края на двубоя Диниш Алмейда стреля с глава. Ударът му обаче не намери целта. В 89-ата минута Локо (Пд) стигна до гол. Негов автор бе Димитър Илиев. След комбинация между Алмейда и Карагарен, крилото технично намери Илиев, който от въздуха не остави шансове на Ренан – 1:0!

ЛУДОГОРЕЦ - ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) 0:1

0:1 Димитър Илиев (89')

ЛУДОГОРЕЦ: Ренан дос Сантос, Джордан Икоко, Георги Терзиев, Драгош Григоре, Каули Оливейра, Алекс Сантана (69 - Козмин Моци), Талеб Тауата, Дан Битон (69 - Светослав Дяков), Жоржиньо (57 - Клаудио Кешерю), Мавис Чибота (83 - Доминик Янков), Абел Анисе

ЛОКОМОТИВ: Мартин Луков, Лукас Масоеро, Петър Витанов (15 - Дейвид Малембана), Милош Петрович, Йосип Томашевич, Лукас Салинас (93 - Момчил Цветанов), Динис Алмейда, Бирсент Карагарен, Парвизджон Умарбаев, Димитър Илиев, Анте Аралица (79 - Георги Минчев)

Жълти картони: Мавис Чибота (Лудогорец); Милош Петрович (Локомотив)

Червен картон: Джордан Икоко (Лудогорец).

Лудогорец - Локомотив (Пловдив) 0:1